Had je tajomné zviera a všetky národy sveta mu pripisujú osobitý význam, či už v dobrom, alebo zlom: falošný ako had, jedovatý ako had, hada chovať na prsiach... - to je tá zlá stránka. Na druhej strane v mnohých legendách a rozprávkach je had zakliatym princom, oceňuje sa jeho múdrosť: mať hada v dome prináša požehnanie, chráni pred chorobou a nešťastím.

Had býva obdivovaný, múdry, ostrovtipný, rozhodný, sebavedomý a príťažlivý tvor. Je intelektuál, rád filozofuje, má vynikajúci inštinkt a dobrú intuíciu. Preto sa vždy spoľahne na vlastné zmysly, dojmy, tušenia, sympatie než na skúsenosti, úsudky a rady druhých. Had je najviac zo všetkých znamení adaptabilný na život. Vie si dokonale poradiť s každou situáciou a improvizácia je jeho súčasťou.

Je rád v pohybe a s obľubou sa ukazuje na "najlepších" miestach. Je obdarený veľkým kúzlom osobnosti, neodolateľným pohľadom a šarmom, ktorým sa dokáže votrieť do priazne iných. Má schopnosť intrigovať a manipulovať s ľuďmi. Často býva vypočítavý, dokáže sa ľahko prispôsobiť a inštinktívne sa pripojí k vplyvným ľuďom, čím má polovicu práce za sebou. Jedná chladnokrvne a priamo.

Veľmi starostlivo si chráni svoje súkromnie a k ostatným ľuďom sa chová nedôverčivo až podozrievavo. Ľudia narodení v znamení Hada bývajú extravagantní, majú radi pohodlie a blahobyt.

Had, kariéra a peniaze
Od týchto ľudí sa očakáva, že prinesú v obchode šťastie a prosperitu. Dostávajú sa pomerne rýchlo na vedúce miesta a snažia sa získať čo najväčšiu prestíž a moc. Slovo moc je pre nich tajné zaklínadlo. Ich sebavedomie stojí a padá na schopnosti posilňovať prestíž a pocit nenahraditeľnosti. Až sa na nich stane okolie závislé, až potom sú kľudní.

Milujú peniaze a majetok, sú schopní kvôli nim obetovať hocičo a hocikoho a nie sú ochotní sa o svoje bohatstvo s nikým deliť. Peniaze zásadne nepožičiavajú. Ich heslom je - "Čo je moje, je moje". K človeku, ktorý sa ocitne v núdzi, majú súcit vždy však tak trochu premýšľajú o tom, aký prospech by zo svojej dobroty mohli mať.

Svojho chránenca si privlastnia a s pravým hadím inštinktom privinú na svoju hruď, až sa chudák nemôže pohnúť a zadusí sa. Vo finančných záležitostiach má Had šťastie. Nemusí si preto robiť starosti s peniazmi a je si toho aj vedomý. Ľahko ich zarobí, dobre investuje a nevydá ich. Na staré kolená sa z neho stáva lakomec.

Had má predpoklady k úspechu v mnohých povolaniach, je to rodený kariérista. Najväčšie úspechy by mohol mať ako politik, psychológ, filozof, výskumník alebo podnikateľ. Dokáže sa rýchlo rozhodovať a jeho hlavnou taktikou pri jednaniach s ľuďmi je nenápadné sa dostať do ich priazne. Neznáša riziko a keďže je od prírody lenivý, ani ťažkú prácu. Často máva ohromný zmysel pre humor a je jedným z tých, ktorí dokážu osviežiť dusnú spoločenskú atmosféru.

Had a láska
V partnerských vzťahoch je Had vlastnícky a žiarlivý, úžasne si pohráva so svojím partnerom a dokáže si ho obmotať okolo prsta. Má silné majetnícke sklony a doslova potrebuje fyzicky i psychicky vlastniť svojho partnera. Had je vo svojej podstate neverný a tým si často komplikuje život. Pre Hada je najlepším partnerom závislý Byvol, nebojácny Kohút a žiarivý Drak. Dobre mu vychádza i partnerstvo s Potkanom, Zajacom, Kozou alebo so Psom. Mal by sa však vyhýbať vyzývavému Tigrovi, ktorý veľmi neoceňuje jeho odzbrojujúce spôsoby. Impulzívny a rovnako požadovačný Kôň predstavuje iba priemerne vhodného partnera, kým bystrá Opica s osobitou, svojskou prefíkanosťou môže byť preňho istou výzvou. Dvaja Hadi vedia spolu pokojne nažívať. Prasa a Had si nenájdu veľa spoločného: Had je klzký a inteligentný, Prasa až priveľmi čestné a prízemné. Sú úplne protichodne založení. V obdobiach zmätkov a problémov je Had silnou oporou, lebo si zachováva duchaprítomnosť. S rovnakou sebaistotou si poradí so zlými správami i s nešťastím. Má hlboký zmysel pre zodpovednosť a neochvejne sleduje presne vytýčený cieľ. Práve stálosť jeho zámeru spojená s prirodzeným hypnotickým osobným čarom ho môžu vyniesť až do najvyšších sfér moci.

Máva početnú rodinu. Možno preto, aby takto obmedzil partnerovu slobodu pohybu. Hadi sú veľmi priťažliví a majú cit na príležitosti. Vďaka svojej záľube v detailoch dokážu byť i príjemne romantickí. Ako milenci bývajú horkokrvný, žiarlivý a sebecký. Nepatria však k tým, ktorí vzťahy ukončujú. I keď zažívajú kritické momenty, chcú vo vzťahu pokračovať. Hadi sa totiž neradi vzdávajú svojej koristi.

Had - dieťa

Háďa je zložitá osobnosť. Pokojné, bystré a inteligentné, vážnej povahy, so sklonom k individualizmu. Keďže je to zhrýzavý typ, hľadí na svet zamysleným pohľadom. Je učenlivé a v škole usilovné, nádejný miláčik pani učiteľky. Nerozmaznávajte ho, Háďa by si priliš uvedomilo svoju neodolateľnosť. Môže sa stať trucovitým, pomstychtivým a nespratným, ak mu veľmi povolíte uzdu. Toto dieťa, od prírody tajnostkárske a zádumčivé, bude sa vedieť zdisciplinovať. Ľahko sa vie rozhodnúť, čo chce, a prakticky využíva nadanie dávať iným góly. Nikdy nesiaha po ničom, o čom vie, že je nedosiahnuteľné. Hadík je dôsledný, realistický, nepoddajný, nevzdáva sa, kým danú úlohu nevyrieši. Okrem prirodzeného nadania učiť sa a vysokého IQ si je sám sebe i poradcom. Nepletie sa do záležitostí iných a je za to, aby sa iní tiež starali len sami o seba. Keďže je obozretný a pozorný, vie sa vyhnúť ťažkostiam. Nie je azda veľmi spoločenský, ale uzatvára dlhé a trvalé priateľstvá. Ako schopný a dôsledný plánovač vyniká v úlohe vodcu, lebo svoje schopnosti využíva rozumne a spravodlivo. Iné deti naňho pozerajú s úctou a podporujú ho. Treba pripustiť, že pre niektoré svoje činy môže mať nízke pohnútky. Je taký upriamený na to, aby bol vždy prvý, že nevyberá prostriedky, len nech je jednotka. Vďaka mnohostrannému nadaniu a prirodzeným vlohám je oňho vcelku dobre postarané, no stáva sa i obeťou žiarlivosti a zlomyseľných klamstiev. Musí sa naučiť žiť ako kritizovaný a znášať riziko prislušníkov elity. Uzavretá povaha ho núti ukrývať bolesť. Krivdy nosieva v sebe po dlhý čas. Často ho zle chápu, lebo odmieta či nevie dosť dobre vysvetliť svoje pohnútky. Jeho komunikácia s ľuďmi občas trpí poruchami. Nech sa stane čokoľvek, Háďa vždy samo vystúpi na svoju obranu. V živote bude presne vedieť, ako najlepšie využiť ľudí i situácie vo svoj prospech. Nič ho nezadrží. Osud mu určil slávu a bohatstvo.

Had a Partneri

Had – Potkan

Had a krysa majú spolu časté spory, ak by si chceli tieto dve znamenia vzťah udržať, musia sa vyhýbať scénam žiarlivosti.

Had – Byvol

Had a byvol spolu veľmi dobre vychádzajú. Obe znamenia sú opatrné a v kritických situáciách sú si nápomocní.

Had – Tiger

Had by sa mal tigrovi vyhýbať. Tento vzťah je veľmi problematický a prináša obom partnerom viac utrpenia ako radosti.

Had – Zajac

Had a zajac vedie vytvoriť spolu pekný vzťah, ale netreba očakávať príliš veľa vášne v ich živote.

Had – Drak

Had a drak spolu vytvárajú výborný vzťah, jedno znamenie ponúka tomu druhému to, čo iné očakáva.

Had – Had

Harmonický vzťah je charakteristický pre tieto dve znamenia. Vedia čo majú jeden od druhého očakávať.

Had – Kôň

Had a kôň nemajú toho veľa spoločného. Táto dvojica si nebude dobre rozumieť a ich život bude skôr plný sporov ako lásky.

Had – Baran

Had a baran môžu spolu vytvoriť pekný vzťah. V partnerskom vzťahu nebude dochádzať ku veľkým konfliktom.

Had – Opica

Vzťah hada a opice pripomína viac bitku než vzťah. Had a opica sa nedokážu vzájomne pochopiť, ani nájsť spoločnú reč.

Had – Kohút

Kombinácia hada a kohúta vytvára úspešnú dvojicu. Spája ich náklonnosť a spoločná túžba po majetku.

Had – Pes

Obe znamenia sú priateľské a ku sebe veľmi ohľaduplné. Hlbší vzťah si však vyžaduje veľa tolerancie.

Had – Prasa

Had a prasa nedokážu spolu riešiť problémy a majú aj problémy v komunikácii. Tieto znamenie toho nemajú veľa spoločného. Had a prasa by sa nemali dávať do kopy.

 

PrihlásenieKto je online

Máme hostí: 4 pripojení

Partneri