Kohút je úprimný, suverénny, hovorí otvorene ako mu "zobák narástol" a pritom sa stáva netaktný, hrubý, grobiansky a brutálne agresívny. Táto jeho otvorenosť je formou jeho egoizmu. Kohút sa netrápi taktom či jemnosťou a neberie ohľad na nikoho. Pocity a názory druhých sú mu ľahostajné, nedôveruje nikomu a spolieha sa iba sám na seba.

Ľudí, ktorí ho nechápu sa môže dotknúť a hlboko ich raniť. Bojazlivý nie je, práve naopak, má sklon k nepremysleným činom. V spoločnosti ho všeobecne považujú za zaujímavého, je často veľmi zábavný, stredobodom pozornosti a rád sa na ostatných pozerá zvrchu. Je náladový, panovačný, pyšný, arogantný a hrdý. Aj keď je porazený, odchádza s hlavou hrdo vztýčenou.

Jeho excentrickosť sa prejavuje iba navonok, v skutočnosti je absolútne konzervatívny. Kohút je bojovný, vždy dokáže prekvapiť svojou dravosťou a bezohľadnosťou akou dokáže ísť za svojím cieľom a pritom neztratiť dôstojnosť. Máva množstvo priateľov, je živý a komunikatívny. Človek narodený v roku Kohúta býva atraktívny, elegantný, silný, rozhodný, inteligentný a domýšľavý. Trvá na tom, aby bol uznávaný, braný vážne, miluje lichôtky, argumentácie a diskusie, v ktorých rád dokazuje, čo všetko vie a pozná. Rád veľkodušne rozdáva rady a je krajne dobrosrdečný.

Kohút, kariéra a peniaze
V práci zvykne byť Kohút úspešný takmer vo všetkom, do čoho sa pustí. Rád sa vydáva za novými obzormi, je inteligentný a má rád tímovú prácu. Je pracovitý, opatrný a vždy pozná svoju cenu. Na každej úlohe, ktorú mu zadajú sa niečo naučí. Zvyčajne má zmysel pre detail, ktorý hraničí až s puntičkárstvom. Nie je stvorený k diplomatickému jednaniu.

Keď podniká niečo, čo je nad jeho sily a napriek snaženiu sa mu nedarí, je zúfalý a sklamaný. Kohút sa hodí pre všetky povolania, pri ktorých je v kontakte s ľuďmi. Je veľmi odvážny, preto je dobrým vojakom. Rád postupuje svojím tempom a niekedy sa na úkor vzťahov s okolím snaží vykonať príliš veľa práce naraz.

Kvôli nerealistickým predstavám o výkonnosti občas sekýruje svojich spoločníkov, čím sa mu pripisuje panovačnosť. Nerád mrhá energiou a jeho ciele musia byť jasné a vynaložená námaha predom určená na úspech. Pretože je ješitný, nenávidí, ak nie je jeho snaženie náležite ocenené. Hlasná pochvala od šéfa ho dokáže uvrhnúť do stavu blaženosti. Dokáže veľmi rýchlo a veľmi zúrivo zabojovať za svoje práva.

Má veľmi triezvy a zdravý postoj k majetku a peniazom, nedopustí, aby mu financie diktovali, ako sa bude chovať alebo čo bude robiť vo svojom živote. Peniaze dokáže zarobiť, ale vie ich aj veľmi premyslene a rozumne investovať. Ku každému, kto si Kohúta získa dokáže byť veľmi milý, veľa preňho obetovať a rozdeliť sa s ním o posledné peniaze. Pokiaľ sa však v takomto človeku sklame, prejaví sa pravá kohútia desivosť.

Kohút a láska
Kohút býva vecný a ak prejaví náklonnosť, myslí to vážne. K partnerstvu zvyčajne pristupuje zodpovedne. V láske sa ale bude musieť veľmi namáhať, aby získal a udržal si priazeň milovanej osoby. Často sa sklame, pretože jeho sny o šťastí nezodpovedajú realite všedného dňa. Napriek tomu ostane verný a úprimný.

Kohút ide pekne do páru s múdrym a intuitívnym Hadom. Had zasa potrebuje na obveselenie života jeho osviežujúcu osobnosť a optimistický, nebojácny zjav. Byvol tiež rád privíta slnečný jas, ktorý môže Kohút priniesť do jeho vojensky prísne usporiadanej existencie. Oboch neodolateľne priťahuje práca, Kohút však nie je taký Sparťan ako Byvol. Drakovi sa grandiózne plány Kohúta nesmierne pozdávajú, zhodnú sa, veď obaja sú bezprostrední, energickí a ambiciózni. Tiger, Koza, Opica a Prasa sú v poradí ďalší najlepší partneri pre Kohúta. Ale keď sa dajú dokopy dvaja Kohúti, viete, čo môžete očakávať - kohútie zápasy. S Kurami je pravdepodobnejšia väčšia harmónia. Ale Kohút príde do konfliktu aj s ľuďmi narodenými v znamení Potkana. Kohút si nepotrpí na dôvernosť, Potkan v nej rozkvitá. Ani pri Zajacovi nenájde Kohút šťastie. Zajac je citlivý, snaží sa vyhnúť hádkam a huckaniu nepriateľov. Kohút je práve expertom na provokovanie zvád a vie ľudí hladiť proti srsti nelichotivými poznámkami. Táto črta rozhorčuje a odpudzuje Zajaca, neznáša takú neobalenú priamosť. Vzťah Psa a Kohúta môže byť vlažný až ľadový a závisí od toho, nakoľko sa rozlišujú ich názory. Ak je to potrebné, môžu pracovať spolu, nie im je však súdené dosiahnuť dokonalé manželské šťastie.

Kohút je na jednej strane schopný najnežnejšieho a najláskavejšieho prejavu voči milovanej osobe a svojej Láske je úplne oddaný, na strane druhej však dokáže byť sebecký a netaktný. Preto by mali byť ich partneri veľmi tolerantní. Aj napriek tomu Kohút miluje svoju rodinu, je výborným manželom a milencom, no potrebuje mať pocit jedinečnosti a výnimočnosti.

Kohút - dieťa

Kohút ako dieťa je iniciatívne stvorenie. Dobre študuje, ľahko sa učí, horlivá dušička večne pátra po odpovediach. Môžete sa naňho spoľahnúť, štúdiá dokončí, alebo sa s rovnako intenzívnym zápalom bude zaoberať niečím iným, čo ho zaujíma. Je radosť byť mu učiteľom, lebo je bystrý, inteligentný a presný. Má všetky predpoklady byť knihomoľom. Kohútik je upravený a poriadny. Robí veci v správnom poradí a má punktičkársky ustálené zvyky, čo vám niekedy ide naozaj na nervy. Netreba ho ani povzbudzovať, aby prejavil svoje názory - ďalší mudrák v dome. Je tvrdý a disciplinovaný, zo všetkých detí si najviac usporí z vreckového. Môže byť malicherný v nepodstatných rozporoch, i najjednoduchší denný program si plánuje s vojenskou precíznosťou. Toto dieťa je pravdepodobne najnáročnejší kritik, akého nájdete široko ďaleko. Hoci je nepríjemné, že vám každú chvíľu zraňuje sebavedomie, buďte radi. Je to len preto, že Kohútik je čistej mysle a nenávidí pretvárku. Kritický postoj a objektívne pozorovania tlmočí len ako faktické poznámky, vôbec vás nemieni urážať osobne. Niekedy ho úprimne prekvapí, že ste sa tak nahnevali, veď sa len úporne snaží upozorniť vás na podstatné chyby. Na druhej strane ho srdečne nezaujíma, čo si o ňom myslia iní. On jednoducho musí vyjadriť svoju mienku, lebo má vskutku nezávislého ducha. Kohútik je veľmi požadovačný voči svojim rodičom, ale na revanš býva aj on rovnako spoľahlivý. Ani raz nezavolá o pomoc, i pohŕda slabosťou a závislosťou. Keď sa dopustíte nejakej chybičky, prvý si to všimne a hneď vás na to upozorní. Nemôže si pomôcť, má to jednoducho v povahe. Je tiež náchylný k panovačnosti, ak si nedáte dosť pozor, vaše malé kurčiatko vám čoskoro bude dirigovať život.

Optimistický a nebojácny Kohútik sa nikdy nepreorientuje, keď sa už do niečoho pustil, aj keby mu nadával celý svet. Musíte sa bezmocne prizerať, ako uháňa po kraji útesu, lebo keď si niečo vezme do hlavy, nedá si poradiť. Môžete sa len modliť, aby sa mu vydarili tie bláznivé idealistické plány, lebo veru v živote nie je veľmi praktický. Ale kto vie, jedného dňa ten jeho vysnívaný podnik môže urobiť terno. Mnohí milionári sa narodili v roku Kohúta a okrem peňazí všetci majú spoločné jedno - sú výstrední a trocha šibnutí. No ešte väčšmi vás môže rozčúliť fakt, že je absolútne slepý k vlastným nedostatkom. Neunúvajte sa ho prehovárať, je to iba strata času, nikdy nepripustí, že nemá pravdu. Cesta, ktorú si zvolil, je správna, a žiadne ale! Slovom, dynamický a oslňujúci Kohútik je všestranne nadaný (nepochybne vám podrobne vymenuje svoje talenty), má však veľmi výstredné sklony. Nikdy sa nerozhodne pre strednú cestu. Alebo sa s ním potopíte, alebo budete plávať. Jeho postoj: "Miluj ma, alebo opusť" značí, že ak sa rozhodnete podporovať ho, musíte byť pripravení prejsť s ním celú cestu až do konca.

Kohút a Partneri

Kohút – Potkan

Milostný vzťah medzi kohútom a potkanom nebude mať dlhé trvanie, avšak môžu spolu vytvoriť výborný priateľský vzťah.

Kohút – Byvol

Kohút a byvol majú spolu schopnosť vytvoriť dlhodobo prosperujúci vzťah. Obe znamenia sú rodinného typu, sú neustále v pohybe.

Kohút – Tiger

Kohút a tiger pôsobia príťažlivo. Obe znamenia sú aktívne, ale spoločné súžitie bude v ich prípade veľmi problematické.

Kohút – Zajac

Kohút a zajac nemajú veľa spoločného. Znalci radia sa tejto kombinácii znamení radšej vyhnúť.

Kohút – Drak

Kohút a drak môžu spolu vytvoriť veľa úspechov. Kombinácia týchto dvoch znamení je skvelá voľba.

Kohút – Had

Kohút a had si úplne dôverujú. Kombináciou týchto dvoch znamení je možné dosiahnuť obojstranne prospešný vzťah.

Kohút – Kôň

Kôň pre kohúta nie je až taký zaujímavý ako iné znamenia. Pokiaľ sa napriek tomu dajú do kopy, tak bude ich vzťah plný konfliktov.

Kohút – Baran

Kohút a baran vedia vytvoriť príjemný harmonický vzťah, avšak obe znamenia budú mať problémy z toleranciou.

Kohút – Opica

Tie dve znamenia majú tendenciu sa dráždiť a robiť si naschvál. Kohút a opica môžu spolu vychádzať, iba pod podmienkou, ak majú silný spoločný motív.

Kohút – Kohút

Kohútí zápas pripomína vzťah dvoch kohútov. Obe znamenia sa navzájom dráždia, provokujú a sú tvrdohlaví.

Kohút – Pes

Kohút a pes majú nabrúsené jazýčky, dokážu spolu vytvoriť priemerný vzťah. Obe znamenia sú schopné sa navzájom tolerovať.

Kohút – Prasa

Kohút a prasa sú schopný spolu vytvoriť celkom dobrý a pevný vzťah, avšak musia sa vzdať kritizovania.

 

PrihlásenieKto je online

Máme hostí: 3 pripojení

Partneri