Mačka je nadaná, intuitívna, diplomatická, vnímavá, rozvážna, pedantná a má zdravú, nie však prehnanú ctižiadosť. Je cnostná, diskrétna, je rezervovaná, ušľachtilá. Je príjemným spoločníkom s veľkým zmyslom pre humor a má vzťah ku kráse. Rada stavia na obdiv svoje dobré vlastnosti, pretože vie, ako sa ľuďom zapáčiť a ako získať ich vážnosť.

Ale okrem týchto brilantných vlastností má Mačka aj jednu chybu - je povrchná. A tak, logicky, sú povrchné aj všetky jej dobré vlastnosti. Mačka má výborný odhad na ľudí. Vie sa jemne a nenápadne votrieť do priazne druhého, rýchlo rozpozná slabinu druhého a dokáže ju využiť vo svoj prospech. Cení si uhladenosť a dobré spôsoby.

Nemá rada vzrušenie. Je nanajvýš opatrná, až bojazlivá a nikdy nepodnikne nič bez predchádzajúceho starostlivého zváženia všetkých pre a proti. Rada si poklebetí, ale na druhej strane dokáže byť veľmi taktná a diskrétna. Dokáže veľmi vnímavo vypočuť vaše problémy, ale keď sa dostanete do problémov, nečakajte, že za vás pôjde bojovať. Konfliktom sa totiž snaží celou silou vyhýbať. Málokedy sa háda a nenechá sa len tak vyviesť z miery. Chce žiť v pokoji a pohodlí a chráni si svoj usporiadaný a kľudný život.

Vo svojom živote je väčšinou konzervatívna. Ľudia jej dôverujú, pretože disponuje aurou kľudu a pôsobí filozofickým, láskavým a uisťujúcim dojmom. Mačka nedokáže odpúšťať. Stačí jej málo, aby sa láska až za hrob premenila v strašnú nenávisť. Často máva tajomstvá.

Mačka, kariéra a peniaze
Vo finančných záležitostiach má Mačka schopnosť vycítiť dobrý obchod alebo vhodnú príležitosť. Jej opatrnícka povaha, vyberaný vkus, kreativita, šarm, správne špekulácie a zmysel pre obchod jej dopomáhajú k úspechu v rôznych povolaniach. Mačka patrí medzi spoľahlivých a veľmi cenných zamestnancov, nepracuje síce najrýchlejšie, ale o to vytrvalejšie. Je tímovým hráčom.

Nie je však vhodným vedúcim pracovníkom a v pozícii šéfa ju uvidíme málokedy, pretože nie je dosť tvrdá na svojich podriadených. Nemá rada otvorený boj a je skôr stratég a výnikajúci taktik. Ide na istotu, nemá rada prekvapenia. Úspech v zamestnaní ju zaujíma iba vtedy, keď jej zpohodlní život.

Mačka a láska
Mačka je nežná, pozorná, romantická a dokáže milovať. Napriek tomu má sklon zanedbávať svoju rodinu. Rodina pre ňu nemá ten pravý zmysel. Mačky nemávajú veľké rodiny. Dávajú prednosť životu v dokonalom prostredí so starostlivo vybraným partnerom, ktorý nenarušuje pohodlie stráženej izolovanosti. O svojom domove a súkromnom živote nehovoria príliš často, považujú ho za súkromnú záležitosť.Dobre vychovaný Zajac sa najlepšie znáša s tými, čo sa narodili v roku Kozy. Majú rovnako dobrý vkus a milujú materiálne zabezpečenie. Rovnako dobré vzťahy má i so Psom alebo s čestným, nenápadným Prasaťom. Potkan, Drak, Opica, Byvol, Had a iný Zajac sú mu v poradí ďalšími dobrými partnermi. Nie je však schopný znášať márnomyseľnosť a kritickosť Kohúta, nepôsobia naňho dramatické maniére Tigra a necení si ani cholerické a obchodnícke založenie Koňa. Zajac jednoducho preskakuje prekážky, čo sa mu dostanú do cesty, a z každej pohromy sa pozoruhodne pružne spamätá. Čo ako kruto ho odhodíte, vždy dopadne na nohy. Hoci nie je úzko spätý so svojou rodinou, vynaloží všetko úsilie, aby jej vo všetkom zabezpečil len to najlepšie. Jeho nežný, na pohľad zraniteľný zjav chráni brnenie obozret- nosti a inteligencie. Zajac sa v živote za každú cenu vyhýba tomu, aby ho zatiahli do konfliktov, pokiaľ sa ho, pravdaže, nedotýkajú priamo, a vtedy podnikne primerané kroky, aby chránil vlastné záujmy. Zajac neveľmi podlieha vnútorným bojom medzi silami dobra a zla. Verí vo vlastnú schopnosť prežiť, spolieha sa na vlastný úsudok a je zmierený sám so sebou. Zo všetkých znamení práve on je najschopnejší nájsť šťastie a spokojnosť.

Dotiahnúť Mačku k oltáru je nadľudský výkon, kedže nadovšetko miluje svoju slobodu. Avšak ak sa to podarí, je svojmu partnerovi verná. Z komplikácií má panickú hrôzu a tak radšej žije v snoch a fantázii ako v reálnej skutočnosti. V partnerskej oblasti je sex často jedinou oblasťou, ktorá ich spája s partnerom. Mačka sa rada miluje a mazná - nerobí to príliš často, ale zato kvalitne. Tak ako v společenskom živote, tak i v láske nevyhľadáva dobrodružstvá ani vášeň.

Mačka - dieťa

Dieťa narodené v roku Zajaca je milé a prítulné, pokojné a poslušné, citlivo vníma nálady rodičov a podľa toho sa správa. Môže, ale nemusí byť zhovorčivé, rozhodne však nie je hrubé ani protivné. Vie ticho sedieť a sústrediť sa na jednu hračku alebo hru.

Zvyčajne má čujný spánok, a keď je choré, býva veľmi namrzené. Ľahko sa podriadi disciplíne a v škole sa bez problémov rýchlo prispôsobí. Dobre a ľahko sa učí. Hoci sa správa lepšie ako priemerne, neznamená to, že svojím nevtieravým spôsobom neprotirečí. Rýchlo pochopí oba póly jednej otázky a inteligentne diskutuje, presadzujúc vlastný názor.

Niekedy len ťažko preniknete do jeho myšlienok alebo činov. Vie dobre utajiť, čo cíti, a vraví iba to, čím sa vám zapáči. Takto vás vmanévruje do svojho spôsobu myslenia a vy to ani nezbadáte. Vie sa postarať samo o seba a ochrániť si, čo mu patrí. Má vynikajúci pozorovací talent, vie si teda vyrátať, akú má šancu presadiť svoje. Zajko namiesto toho, aby priamo popieral pravidlá, obozretne si nájde cestu, ako ich obísť. Slovom, tento zdvorilý anjelik zakaždým vyjednáva o väčší kus koláča. Výčitky prijíma so vzdorovitou alebo filozofickou ľahostajnosťou. Strasie zo seba porážky a trpezlivo začína všetko od samého začiatku. Doma je ochotný pomáhať, v škole je prispôsobivý a prívetivý. Toto dieťa si bude Vedieť poradiť s problémami aj s ľuďmi. Môžete byť spokojní, prijmú ho vo všetkých kruhoch a všade si získa obľubu.

Zajac a Partneri

Zajac – Potkan

Vzťah zajac a potkana prináša z dlhodobého hľadiska problémy, avšak v pracovnom živote vedie pomerne dobre navzájom spolupracovať.

Zajac – Byvol

Zajac a byvol môžu vytvoriť pekný a príjemný vzťah, avšak každý z dvojice musí zľaviť zo svojich požiadaviek.

Zajac – Tiger

Zajac nemá veľké pochopenie pre tigra. Zajac a tiger málokedy spolu vychádzajú dobre, pretože jednému vadí to, čo ten druhý má naopak veľmi rád.

Zajac – Zajac

Spojenie dvoch zajacov je zárukou zábavy a pohody. Zajac dokáže pomáhať zajacovi, ale treba dávať pozor, aby do vzťahu nevstúpil niekto tretí.

Zajac – Drak

Zajac a drak vytvárajú výbornú kombináciu. Zhodujú sa dokonca aj v zlých vlastnostiach.

Zajac – Had

Zajac a had vytvárajú priemerný vzťah, musia sa ale podporovať a viac tolerovať, inak sa môže vzťah rozpadnúť.

Zajac – Kôň

Tento vzťah nemá predpoklady na dlhé trvanie. Jeden má rád pokoj a druhú zas chce byť neustále v pohybe. Zajac a kôň majú často problém sa na niečom dohodnúť.

Zajac – Baran

Spojením zajaca a barana vznikne úspešný vzťah obe znamenie sa navzájom veľmi dobre znášajú.

Zajac – Opica

Zajac a opica sa navzájom prehliadajú a len veľmi ťažko si vedia spomenúť na to, čo ich navzájom priťahovalo.

Zajac – Kohút

Zajac a kohút by sa do kopy vôbec nemali dávať. Ich vzťah bude plný konfliktov a bojov. Tieto znamenia sa nedokážu navzájom tolerovať.

Zajac – Pes

Zajac a pes môže spolu vytvoriť pekný vyvážený vzťah. Obe znamenia majú zmysel pre spoluprácu. Zajac a pes môžu spolu veľmi dobre podnikať.

Zajac – Prasa

Spojením zajac a prasaťa vznikne príjemný vzťah. Obe znamenia nie sú komplikované a dokážu sa navzájom tolerovať.

 

PrihlásenieKto je online

Máme hosť: 1 pripojení

Partneri