Koza je elegantná, chová sa vychovane, dôstojne a jemne, je umelecky založená a zamilovaná sama do seba. Je rada, keď sa jej venuje pozornosť. Mohla by byť najšarmantnejším znamením, nebyť jej váhavosti, tvrdohlavosti, nevyrovnanosti a večného frflania. Nikdy nie je spokojná so svojím osudom a svojou náladovosťou znepríjemňuje život druhým. Svoju slabú stránku a vnútornú neistotu zakrýva silnou aroganciou.

Je náročná a bezohľadná. Jej nedisciplinovanosť a nedochvíľnosť ju robia neznesiteľnou. Rada profituje z iných a niekedy žije úplne na ich úkor. Chýba jej individualita a samostatnosť, pokiaľ je odkázaná sama na seba, prepadá beznádeji, strachu, celkovej panike a začína zmätkovať. Je nerozhodná, neustále váha a hľadá výhovorky. Pesimizmus jej vyhovuje. Vzruchy a zmeny vo svojom živote nedopustí.

Má rada svoje pohodlie a bezpečie, všetko robí v kľude a pohode, v žiadnom prípade by sa za niečím nehnala a o niečo s niekým nebojovala. Násilie je jej cudzie. Je dobrým poslucháčom, má ohromné pochopenie pre chyby a nedostatky druhých. Je ochotná nezištne pomôcť, ale mnohokrát nerozdáva zo svojho, ale z cudzieho. Na jej obranu však treba povedať, že vlastníctvo pre ňu nič neznamená. Správa sa tak, akoby jej život nezávisel od nej samej, ale od jej okolia alebo náhody. Za všetko, čo sa jej prihodí, alebo nepodarí, môžu vždy tí druhí. Jej neúprimnosť je až zarážajúca.

Koza, kariéra a peniaze
Koza nikdy nebude hrať prvé husle, ale môže byť vynikajúcim, hoci nie vždy pohodlným spoluhráčom. Jednoducho nie je vodcovský typ, snaží sa vyhnúť konfrontáciám a má sklony dávať sa na ústup, ak sa objavia problémy. Potrebuje nad sebou silnú ruku. Svojou povahou je skôr stvorená poslúchať.

V práci je Koza spoľahlivá a pracovitá, vytrvalá a precízna, často však zostáva po celý život na rovnakom pracovnom mieste, pretože výraznejšie netúži po kariére. Môže dosiahnuť úspech, napríklad v umeleckých, kultúrnych povolaniach, má talent a vkus. Je rodenou samaritánkou, rádovou sestrou, zdravotnou sestrou, kňazom, či veľmi kvalitným lekárom ľudských i zvieracích duší.

Hodí sa aj na technické povolania, kde môže využiť svoju šikovnosť a inteligenciu. V žiadnom prípade by nemala pracovať v obchode, nedokáže sa obratne vyjadrovať a nedokáže správne podať svoje nápady a myšlienky. Nie je stvorená ani pre armádu. Nie je ani dobyvateľom, ani vodcom a dokonca ani len dobrým vojakom. Vďaka taktu a umeniu diplomacie sa ale môže stať nositeľkou mieru a harmónie pri urovnávaní sporov.

Koza a láska
Miluje svoj domov, svoje deti, svojho partnera a jediné, čo ju dokáže vyprovokovať k útoku, je ohrozenie jej domova, detí alebo majetku. Má silné materské sklony s veľmi vyvinutým sociálnym cítením. Je vynikajúca hostiteľka, vie navodiť dobrú náladu, vyžaruje z nej pohoda, láska a prítulnosť.Pre život potrebuje silných a spoľahlivých ľudí, o ktorých sa môže oprieť. Prívetivá a optimistická povaha Koňa, Prasaťa a Tigra vyhovuje jej osobnosti. Dokonalú harmóniu nájde tiež u Zajaca, Opice, Draka i Hada, s inou Kozou bude takisto dobre vychádzať. Potkanovi sa nepáči jej márnotratnosť a nedostatok sebazapierania. Koza nenájde sympatie ani šťastie u strohých ľudí z roku Byvola ani u praktických príslušníkov znamenia Psa, ktorí nemajú dosť trpezlivosti počúvať malicherné žalospevy.

Aby využila svoj potenciál, potrebuje láskyplné vedenie a povzbuzovanie rodinou alebo partnerom. Koza je pre opačné pohlavie eroticky veľmi príťažlivá, je vynikajúcou milenkou, je láskavá a spoľahlivá. Milostný život Kozy je pohnutý a plný premien, ale bez vážnych ťažkostí. Má niečo z povahy kurtizán a môže sa z nej stať prostitútka, kupliarka alebo parazit. Vie sa zaľúbiť, ak je to v jej úmysle, no väčšinou nikdy neurobí prvý krok.

Má vkus a šarm, ktorý dokáže využiť vo svoj úspech. Koza túži žiť v bezpečí, sníva o bohatom zväzku, veľkorysom priateľovi či výnosnej práci. Pri romantickom zbližovaní je veľkorysá, ak však treba prevziať zodpovednosť, prejaví sa jej nepraktickosť: zabúda na schôdzky i na pravidelné nákupy.

Koza - dieťa

Toto nežné dieťa bude pokladom svojich rodičov. Strašne rado sa necháva objímať, obskakovať, hladkať a dokonale rozmaznávať. Ako vnímavý umelec a milovník krásy obľubuje hudbu, poéziu, voňavé mydlo pri kúpaní a všetky druhy pôvabných čačiek, ktoré uspokojujú jeho jemné zmysly. Je nesmierne závislé, nie je ochotné robiť niečo samo, pokiaľ si to vie presadiť. Je prítulné, mäkké, zraniteľné a poddajné, páči sa mu, keď ho zabávajú a zahŕňajú dobrotami. Pravdepodobne bude lipnúť na obľúbených veciach, povedzme na starej deke alebo, ak je to dievčatko, na ošarpanej bábike. Neznáša, keď si z neho v škole uťahujú, veľmi ho kritizujú alebo privádzajú do rozpakov, potom ta odmieta ísť aj niekoľko dní. Vyhľadáva panovačnejších priateľov, aby ho vzali pod ochranné krídla. Keď je skľúčené, potrebuje nesmierne veľa povzbudzovania, aby sa spamätalo. Jeho plodná predstavivosť a morbídne obavy môžu viesť k skutočnej chorobe. Ľahko sa dá ovplyvniť alebo preladiť na iný postoj, a keď podľahne melanchólii, vie sa doslovne ubiť svojím žiaľom. Keď ho zosmiešnite alebo odmietnete, môže sa uzavrieť do vlastného začarovaného sveta, z ktorého sa len ťažko dá vylákať. Jedlo a pohodlie preňho znamenajú lásku a bezpečie. Keď ho doma milujú a zahŕňajú starostlivosťou, tento typ sa neponáhľa opustiť domov. Ak sa rozhodne založiť si vlastnú domácnosť, zvládne túto úlohu s vynikajúcim vkusom. Rado sa pekne oblieka a má nadanie pekne naaranžovať predmety. Niekedy je malicherný, nestály a triviálny, pritom však predstiera nesmiernu tvorivosť, skromnosť a trpezlivosť. Má veľké pochopenie pre žiale iných, a keď si niekoho obľúbi, jeho láska a obetavosť nepozná hraníc. Vypláca sa starať oňho, lebo náklonnosť vám vracia stonásobne. Nemôžete sa naňho dlho hnevať. Isteže má svoje chyby, no i tak je to veľmi cenný drahokam. Nebojte sa vodiť ho za ruku ani pomáhať mu pri rozhodovaní. Nikdy nebude mať dosť vašej podpory, a pravdu povediac, dobrú radu a súhlas rodičov vyhľadáva asi vo všetkom, čo robí. Nechcite mu zotrieť z očí rozprávkový poprašok, ani ho zmeniť, vylepšiť alebo preskupiť do pevnejšej hmoty. Bolo by to zbytočné, lebo Koza vždy hľadí na život a svet cez ružové okuliare.

Baran a Partneri

Baran – Potkan

Baran a potkan sa navzájom veľmi priťahujú, ale trvalý zväzok majú problém vytvoriť. Možnosti spolupráce sú v tejto kombinácie tiež veľmi obmedzené.

Baran – Byvol

Vzťah barana a byvola je už dopredu odsúdený na neúspech. Znalci varujú pred touto kombináciou. Obe znamenie sú tvrdohlavé a jeden druhému nechce ustúpiť.

Baran – Tiger

Baran potrebuje pokoj a tiger vzrušenie, práve preto vzťah barana a tigra nemá predpoklady byť dlhodobo úspešný, aj keď krátkodobo si môže veľa užiť.

Baran – Zajac

Ideálne spojenie barana a zajaca môže vytvoriť dlhodobo prosperujúci vzťah. Obe znamenie sú pre seba ako stvorené. Majú veľa spoločných záujmov.

Baran – Drak

Baran a drak by sa mali viac tolerovať a možno sa im podarí vytvoriť priemerný vzťah. Celkovo si tieto dve znamenia nemajú čo povedať, aj keď majú niektoré spoločné záujmy.

Baran – Had

Baran a had vytvárajú skvelú kombináciu pre podnikanie. Spoločný vzťah bude tiež bez problémov a konfliktov.

Baran – Kôň

Baran a kôň spolu vytvárajú šťastný a perspektívny vzťah. Obe znamenie si poskytujú navzájom to, čo potrebujú.

Baran – Baran

Táto kombinácia je priaznivá a spojenie barana z baranom vytvára šťastnú kombináciu. Obe znamenia milujú bohatstvo a vedia, že sa môžu na seba spoľahnúť.

Baran – Opica

Baran a opica spolu nedokážu vytvoriť dlhodobo úspešný vzťah. Opica je príliš sebecká a baran je zas veľmi citlivý.

Baran – Kohút

Harmonický vzťah v tejto kombinácii je veľmi ťažko naplniteľný. Baran a kohút majú problém aj vo vzájomnej komunikácii.

Baran – Pes

Vzťah barana a psa je už od začiatku odsúdený ku krachu. Pes je málo trpezlivý s riešením niekedy až nezmyselných problémov barana.

Baran – Prasa

Baran a prasa to je láska na prvý pohľad. Obe znamenia sú zamerané na domov. Navzájom si pomáhajú a sú ku sebe tolerantný.

 

PrihlásenieKto je online

Máme hostí: 3 pripojení

Partneri