Človeka narodeného v tomto znamení rozhodne neprehliadnete, je ho všade plno. Je tým najnevyspytateľnejším zo všetkých znamení. Opica je figliar, rodený bavič, je vtipná a niekedy aj duchaplná... a vždy prefíkaná. Je spoločenská a navonok si so všetkými rozumie, ale to je často iba taktika. Pohŕda ostatnými a myslí si, že ich prevyšuje.

Je veľmi sebecká, samoľúba, nespoľahlivá, domýšľavá a namyslená. Opica je intelektuál, vedychtivá, sčítaná, má dobrú pamäť a vyzná sa vo veciach, vie čo sa deje vo svete. Jej spektrum záujmov je ako savana horizontov a uspokojiť jej nenásytnú zvedavosť je priamo nadľudská úloha. Svojou vynaliezavosťou a originalitou s ľahkosťou prekoná aj tie najťažšie problémy. Opica má zdravý úsudok a prekvapivé nadanie robiť si z ľudí bláznov.

Nedá si nič nanútiť, pretože chce byť nezávislá a slobodná. Nemá škrupule a ak to prospeje jej veci, dokáže klamať a uchýli sa aj k nečestnosti a podvodom. Má také elastické svedomie, že sa neštíti takmer ničoho. Nikdy jej nechýba dostatok smelosti, ktorá hraničí až s drzosťou. Jej štýl komunikácie je popretkávaný sarkazmom a zároveň dráždivou dvojzmyselnosťou. Nepríjemným rysom jej povahy je ukecanosť a sklon k ohováraniu.

Pri Opici máte o škandály postarané. Opica je v neustálom pohybe, má veľkú energiu, je nadšená a srší optimizmom. Dokáže perfektne improvizovať a svojím temperamentom strhnúť celé svoje okolie. Vo svojom živote verí iba málo ľuďom a kvôli svojej komplikovanej a podozrievavej osobnosti nepozná veľa skutočných priateľov.

Opica, kariéra a peniaze
Opice majú silné ambície a ctižiadostivosť niečo v živote dokázať. Často sa im to aj podarí, pretože dokážu zariskovať a neboja sa porážky. Sú kultivované, inteligentnej a intelektuálnej povahy, čítajú všetko a veľmi veľa. Milujú úspech a vsadia naň svoju vynaliezavosť, originalitu, šarm a pochopiteľne svoju dobrú pamäť...

Väčšinou riešia i tie najobtiažnejšie životné situácie a problémy. Dostanú sa až na najvyššie miesta a nezáleží pritom na obore, v ktorom pracujú, vždy sa dokážu prispôsobiť. Sú posadnutí úspechom a svoj cieľ dosiahnu, či už pomocou svojho umu a inteligencie, alebo pomocou klamstva a podvodu.

Sú prefíkaní, pohotoví a plní elánu a navyše majú ľahkouspokojiteľné svedomie. Sú nebojácni a vďaka svojmu ostrému jazyku sú z nich rodení právnici, politici, skvelí komentátori športovných zápasov, ideálne sekretárky a majstri v obchodoch. Všade sa cítia ako ryba vo vode. Ak pracujú v zamestnaní, kde majú neustály kontakt s ľuďmi, kde sa mentálne nenudia - sú tými najskvelejšími kolegami.

Opica a láska
Opica v partnerských vzťahoch dlho nevydrží, má rada zmenu a veselý bezstarostný život, vyberá si partnerov skôr pre pobavenie. Je príliš oduševnelá, veľmi rýchlo vzplanie láskou, ale práve tak rýchlo opovrhne milovanou osobou a nájde si novú lásku. Je stále nespokojná a neustále hľadá toho pravého.

Potrebuje stimulujúceho partnera, ktorý ju bude poháňať kupredu. Aj keď je vášnivo založená, je priveľmi rozumná a kritická, aby sa natrvalo viazala. Jej povaha nie je stavaná k statickému partnerstvu, kľudnému zázemiu a k šedi monogamných zväzkov. Iba málokedy dosiahne trvalejšie šťastie. Ale nezúfa si. Má schopnosť smiať sa svojmu neúspechu a učiť sa zo svojich skúseností.Za svojho života nájde len málo takých, ktorým bude veriť, a pre svoju komplikovanú a podozrievavú povahu nemôže sa veľmi pochváliť ani skutočnými trvalými priateľstvami. Nerád dôveruje iným. O Opicu je napriek tomu veľký záujem. Potkana nadchýna jej dômyselnosť. Spoznajú sa podľa toho, že obom žiaria z očí peniaze. Drak ju vyhľadáva pre vysokú inteligenciu. Zajac, Koza, Pes, Kôň a Byvol majú úžitok z jej mnohostrannosti a cenia si jej schopnosti. Podobne i Prasa a Kohút potrebujú talent a geniálnosť Opice. Had so všetkou svojou múdrosťou a podobne pochybovačnou mysľou sa nikdy necíti naozaj dobre v jej spoločnosti. A Tiger by sa mal radšej vyhýbať tomu, aby sa jej dostal do cesty, lebo sa stane obľúbeným terčom jej nezbedností. Opica, keď ju provokujú, jednoducho musí prejaviť svoju šikovnosť, a pri zistení, že Tiger nevie prehrávať, dá si záležať, aby ho večne otravovala.

Opica - dieťa

Malá Opica je úchvatná. Žiarivé oči, hustá hriva, ako živé striebro. Nezbedná, veselá, bojovná, získa si vaše srdce, ani neviete ako. Vyzná sa v zaliečaní, veľmi rýchlo využije vaše slabôstky, a tak nenapraviteľná Opica vždy získa, čo si zaumienila. Toto zvedavé, nevypočítateľné, prirodzené mláďa najčastejšie pristihnete, ako skúma, babre sa s nejakým predmetom. Nech vás nerozčuluje, že si nivočí hračky. Je to iba preto, že vonkajšok ho nezaujíma; rozoberá veci, lebo chce zistiť, čo je vnútri a čo je zdrojom pohybu. Dômyselné alebo mechanicky sa pohybujúce veci ho vždy zabávajú i fascinujú. Večne vás poťahuje za sukňu a chodí vám v pätách, aby od vás získalo odpovede na bystré otázky o vesmíre.

Môže sa vám stať, že keď sa konečne odhodláte vyhodiť budík, ktorý nikdy nešiel presne, vaša malá Opica ho zoberie a opraví ho spokou. Nikdy nie je spokojná s tým, čo má. Na druhej strane cesty sa jej tráva vždy javí zelenšia. Tento ambiciózny malý intrigán nikdy nespustí oči z vlastníctva iných ľudí. Neúnavne sa usiluje zdokonaľovať a je hrdý na to, koľko vedomostí si nazhŕňal a zručností osvojil. Zapája sa do tisícky činností. Dnes skúma teóriu fotografovania, zajtra si možno zostaví amatérsky rádioprijímač. Pozoruhodné je, že sa zaujíma o niekoľko vecí zároveň a všetko zvládne. Neraz je namyslený a bezočivý. Využíva svoj všestranný dôvtip a podpichuje iné deti. Je dokonalý optimista, nikdy nestráca nádej, tak ako nikdy neprijíma porážku. Skúša vždy znovu a znovu, kým neuspeje. Dieťa  má sklony k sebeckosti a často odmieta podeliť sa o svoje poklady, šikovne sa zmocňuje hračiek iných detí. Ľahko sa vzruší, rado sa pretvaruje a je prefíkané, neuznáva nijaké pravidlá, ktoré ho obmedzujú. Bolo by dobré včas ho naučiť, že život nie je jednosmerná cesta. Dokonca i vtedy, keď je ochotné podeliť sa s vami, už dôsledne uvažuje, čo za to môže získať. l tá najmenšia Opica je už schopná odhadnúť klady a zápory. Len čo vytuší malú nevýhodu, čo jej hrozí z vašej strany, hneď vykrikuje, ale ak si vo svoj prospech Opica čosi priloží na váhu, tak si vás získa, že privriete obe oči. A potom, keď toho už máte plné zuby a vaše rozhorčenie dosiahne kulminačný bod, Opička si nasadí sladký anjelský úsmev, čo najskrúšenejšie sa ospravedlní, všetky vaše rany zasype lichôtkami, a postaví sa hoci i na hlavu, len aby vás rozosmiala. A vy zabudnete na všetky prísne tresty, čo ste si na ňu chystali, a znovu sa stanete jej ochotným poddaným.

Opica a Partneri

Opica – Potkan

Opica a potkan je priaznivá kombinácia pre dlhodobo úspešný vzťah. Opica dokáže potkana vášnivo milovať. Táto kombinácie je vhodná aj pre obchodné vzťahy.

Opica – Byvol

Opica a byvol spolu vytvoria len priemerný vzťah a aj to sa musia veľmi snažiť. Opica, ale nesmie byvola provokovať a byvol musí tolerovať vystrájanie opice.

Opica – Zajac

Opica a zajac nie sú schopní spolu vytvoriť dlhodobo pevný vzťah, môžu sa však do značnej miery tolerovať. Králik má rád pokoj a opica je temperamentná.

Opica – Drak

Opica a drak spolu vedie vytvoriť pekný vzťah. Dokážu žiť v harmónii a súlade. Majú spoločné vlastnosti a veľmi sa priťahujú.

Opica – Had

Had sa pri opici nebude nikdy dobre cítiť. Jedinou príjemnou spoločnou vlastnosťou opice a hada bude asi len sex.

Opica – Kôň

Opica aj kôň sú nestále znamenia aj keď majú spoločné vlastnosti. Pokiaľ sa rozhodnú spolu žiť musia sa veľmi snažiť sa navzájom tolerovať.

Opica – Baran

Vo vzťahu medzi opicou a baranom nebude dochádzať ku veľkým problémom. Opica sa vie do barana vášnivo zamilovať, ale musí vedieť tolerovať množstvo požiadaviek od barana.

Opica – Opica

Opica z opicou vie vytvoriť pekný harmonický vzťah v súkromnom, ale aj pracovnom živote. Spoločne môžu toho veľmi veľa toho dosiahnuť.

Opica – Kohút

Opica a kohút od začiatku vzťahu len spolu bojujú. Obe znamenia majú problém sa navzájom dohodnúť.

Opica – Pes

Opica a pes môžu spolu vytvoriť pekný harmonický vzťah. Obe znamenia sa navzájom rešpektujú a vedia ustúpiť jeden druhému.

Opica – Prasa

Veľká príťažlivosť je charakteristická pre tieto dve znamenia. Prasa je oddané opici a pre opicu je vzťah príjemné potešenie.

 

PrihlásenieKto je online

Máme hostí: 9 pripojení

Partneri