Kôň je statný, dobre vyzerajúci, elegantný, noblesný a spoločenský. Je zhovorčivý, galantný, sympatický, prívetivý a všeobecne obľúbený. Má sebaisté vystupovanie. K negatívnym rysom Koňa patrí neprajnosť, agresivita, mrzutosť, netrpezlivosť a tvrdohlavosť. Je horkokrvný, impulzívny a dá sa strhnúť hnevom.

Kto raz zažije jeho výbuch hnevu, veľmi rýchlo vytriezvie a viac mu nebude dôverovať, lebo Kôň sa vo svojom hneve stáva detinským a hlúpym. Navyše je veľký egoista. Zásadne sa zaujíma len o vlastné problémy a bezohľadne dupe po všetkom, čo mu stojí v ceste, len aby uspokojil svoju nesmiernu osobnú ctižiadosť.

Kôň túži, aby si ho jeho okolie cenilo, túži po uznanlivom súhlase, chvále, lichôtkach. Kone sú zábavné, bystré a populárne, majú atraktívny a pôvabný zjav, dokážu všestranne lichotiť a získavať si tak obdivovateľov, lebo imponujú svojou srdečnosťou a duševnou krásou. Konverzácia je pre Kone stimulujúca, radi sa rozprávajú s priateľmi.

Najhoršie sa ku Koňom zachováte, ak ich ignorujete. Neznášajú klamstvo, skôr ocenia, keď im niečo poviete tvrdo a bez obalu. Spomeňme tiež Ohnivého Koňa, ktorý sa objavuje každých 60 rokov - 1906, 1966. 2026... Ľudia narodení v znamení Ohnivého Koňa majú nebezpečnejší, plnší a neobyčajnejší osud, než život Koňa. Ich život skrýva možnosti veľkej slávy, alebo veľkej hanby - podľa toho, ako Ohnivý kôň ovládne svoj temperament...

Kôň, kariéra a peniaze
Vie ovplyvňovať davy a šikovne zaobchádzať s ľuďmi, preto mu najviac sedí politika. Tam sa môže vyrečniť a publikum je vždy na jeho strane, pretože vie predom, čo chcú ľudia počuť a dokáže sa na to dobre pripraviť. Ako šéf dokáže poriadne preháňať svoje „stádo". Má kopu skvelých a originálnych nápadov, srší ostrovtipom. Ide za svojimi cieľmi odhodlane a priamou cestou. Je ale nestály a mnohokrát zanedbává, čo už raz sám začal.

Osedlať Koňa do kľudnej tímovej práce je občas nadľudský výkon. Je dosť náladový a vždy má na všetko dosť času. Obyčajne všetko stíha, ale až na poslednú chvíľu. Potrebuje byť občas popohnaný k rýchlejšiemu výkonu. Dokáže znášať konkurenčný boj, berie ho ako šport, ako dostihy a je spokojný, keď má s kým súťažiť.

Kone majú šťastie vo finančnej oblasti, vedia zaobchádzať s peniazmi. Úspech niekedy mávajú i vo svete podnikania a v povolaniach, ktoré súvisia s technickými konštrukciami. Skôr než s veľkou inteligenciou sa u nich stretávame s veľkou intuíciou. Rýchlo sa rozhodujú a majú veľké nadanie, chcú byť na výslní a keď sa im niečo nedarí, dokážu byť i agresívni, sebeckí a náladoví. Zle znášajú kritiku.

Kôň a láska
Kone túžia po slobode a nemajú potrebu bezpečia a istoty, ich voľnosť je zmyslom ich života a šťastia. Ak sa však zamilujú, stratia hlavu a zanedbajú prácu i povinnosti. Sú vášnivými a nerozvážnymi. Kone sú zábavné a populárne, majú pôvabný zjav a pre opačné pohlavie sú veľmi atraktívni. Radi dvoria a sú nežnými a pozornými milencami.Pre Koňa sú najlepšími partnermi Tiger, Pes a Koza. V poradí ďalší sú Drak, Had, Opica, Zajac, Prasa, Kohút alebo iný Kôň. Nepociťuje sympatie k Potkanovi, ktorému sa zasa nepozdáva jeho nestálosť. K otvorenému konfliktu môže dôjsť medzi Koňom a prísnym Byvolom. Byvol sa bude dožadovať zásadovosti a Kôň na to nemôže, ani nechce pristať.

Ak majú rodinu, sú pre ňu požehnaním. Pretože aj keď títo egoisti myslia v podstate iba na seba a na svoj úspech, ich práca prináša úžitok a blahobyt celej rodine. Sú jej stredobodom a všetko sa točí okolo ich želaní. Ak sa sklamú v láske, utápajú sa v sebaľútosti a nepátrajú po vlastných chybách.

Kôň - dieťa

Dieťa narodené v roku Koňa je živé, hlučné, neposedné. Náruživo miluje život, je to optimistická osobnosť. Všetko robí najradšej rýchlo a ľahko sa všetkému naučí. (Mnohé mláďatá Koňa sa rodia ako ľaváci). Toto dieťa býva dosť neposlušné, tvrdohlavé a vzdorovité, ak mu neurobíte po vôli, nereaguje ako ufňukaný plačko. Tento malý škriatok nerád sedí doma, mali by ste mu dovoliť veľa pohybu a samostatnosti - inak si prestane pýtať dovolenie. Hoci sa túla po okolí a zapája sa do všetkých druhov drsných hier, vždy príde načas k prestretému stolu. Je posadnutý nepokojným, zvedavým duchom a treba ho ustavične zamestnávať.

Veľmi skoro sa naučí chodiť i rozprávať a zanevrie na rodičov, ktorí ho držia príliš nakrátko, pociťuje to ako osobnú urážku. Je nežný a svoje city prejavuje otvorene, ale nemá rád prílišné maznanie. Ak ho priškrípnete príkazmi, pravidlami a presnými termínmi, uzavrie sa do seba. Tento bezstarostný šťastný čertík robí všetko impulzívne.

Bolo by dobré naučiť ho disciplíne, nech si zvykne ovládať svoju nestálu povahu a pudové správanie. Realistický Kôň, veľmi sústredený na seba, sa prispôsobí a zvykne si, keď pochopí, že nemá inú možnosť. Tento dobrodružne založený tvorček sa nepochybne ocitne v nejednej krízovej situácii, ale nepotrebuje vašu pomoc, aby sa z nej dostal. Je celkom schopný dostať sa sám z nebezpečenstva. I keď nevyhľadáva konflikty, len tak ľahko sa nezľakne a svoje bitky si rád vybojuje sám. Slovom, mnohostranná a nespratná osobnosť Koníka osvieži každú domácnosť.

Kôň a Partneri

Kôň – Potkan

Nešťastná kombinácia to je spojenie koňa a hada. Znalci varujú pred týmto vzťahom, pretože je plný konfliktov v osobných aj v pracovných vzťahoch.

Kôň – Byvol

Byvol vyžaduje od koňa zásadovosť a dôslednosť, ale kôň toto nevie splniť, preto aj tento vzťah nebude dobre prosperovať. Kôň a byvol nemajú veľa spoločného.

Kôň – Tiger

Tiger a kôň vytvárajú šťastnú kombináciu. Obe znamenia sa navzájom tolerujú a rešpektujú.

Kôň – Zajac

Kôň a zajac pravdepodobne nebudú schopný udržať dlhotrvajúci vzťah. Tieto znamenie nemajú veľa spoločného.

Kôň – Drak

Koňa a draka čaká priemerný vzťah. Obe znamenia majú spoločné záujmy. Ani jeden netúži sedieť doma.

Kôň – Had

Had a kôň si veľmi nerozumejú. Kôň potrebuje pohyb a voľnosť a lenivý had nie je schopný toto pochopiť.

Kôň – Baran

Kôň a baran sú predurčený vytvoriť harmonický vzťah. Baran sa vie prispôsobiť a kôň vie vniesť do života humor.

Kôň – Opica

Kôň a opica dokážu spolu vytvoriť prijateľný vzťah, avšak musia sa veľmi premáhať.

Kôň – Kohút

Kôň a kohút dokážu tolerovať chyby toho druhého, takže toto nezlučiteľné spojenie niekedy môže aj fungovať.

Kôň – Pes

Kôň a pes vytvárajú kladnú kombináciu založenú na vzájomnej príťažlivosti, porozumení a pochopení.

Kôň – Prasa

Priemerný vzťah koňa prasaťa nebude poznačený veľkými konfliktami ani hlbokým porozumením. Prasa túži po pochopení, čo kôň nemôže ponúknuť

 

PrihlásenieKto je online

Máme hostí: 4 pripojení

Partneri