Silnou stránkou ľudí narodených pod vplyvom tohoto znamenia je využívanie vlastnej prirodzenosti a pôvabu. Javia sa ako mieromilovné stvorenia, ktoré sú vyrovnané, pokojné a veselé. Za ich zovňajškom sa však skrýva neustály nepokoj a zámerne pestovaná agresivita.

Potkana treba dlhšie poznať, aby ste zistili, aký je netrpezlivý, nervózny a impulzívny. Byť potkanom, je určitým spôsobom záväzkom. Potkany sú obdarované inteligenciou, perfektnou výrečnosťou a hlavne neskutočnou schopnosťou dostať sa z akejkoľvek nepríjemnej či kalamitnej situácie.

Majú radi spoločnosť a kochajú sa každým druhom klebiet. Majú však viac známych ako skutočných priateľov a to najmä vďaka svojmu jedovatému jazyku. Nikomu sa nezdôverujú. Sú uzavretí a svoje problémy si nechávajú pre seba.

Potkan, kariéra a peniaze
Potkan je plný nápadov, má veľký zmysel pre fantáziu a je častokrát nadaný veľkou tvorčou schopnosťou. Má jemný a dobrý vkus a dokáže rozoznať kvalitu na míľu ďaleko.Túži po zisku - celý svoj život zasväcuje honbe za mamonou. Neváha sa chopiť každej príležitosti a dokonale ju využiť.

Potkan na svojej ceste vpred dáva prednosť prefíkanosti a ľsti pred prácou vlastných rúk, dokáže intrigovať a uchýliť sa ku klamstvu. Jeho um je prenikavý a kritický, má úžasné organizačné schopnosti a známosti. Čo si predsavzal, to puntičkársky dovedie do konca, hoci aj nezdarného. Potkany sú ľudia, ktorí zo všetkých najlepšie znášajú stres, potrebujú ho. Ak ich však niekto vyvedie z miery, dokážu byť veľmi ostrí.

O nič nechcú prísť a keď náhodou požičajú peniaze, žiadajú úroky. Peniaze dokážu svojou chytrosťou a pilnosťou veľmi rýchlo zarobiť. Na druhej strane ich vedia aj veľmi rýchlo minúť, a preto je ich honba za peniazmi a blahobytom vlastne nekonečná. Ľudia, ktorí sú narodení v tomto znamení sú úspešní v každom povolaní, kde môžu uplatniť svoju výrečnosť a prefíkanosť. Môžu dosiahnúť úspech v obchode, politike a umeleckých povolaniach.

Potkan a láska
Aj napriek všetkému je toto ziskuchtivé zviera v podstate sentimentálne. Milovanej osobe dá veľkoryso všetko aj vtedy, keď jeho láska nie je opätovaná. V milostnom živote sú veľmi zmyselní, citliví, vášniví a príťažliví, dosť im záleží na sexe.Potkana priťahujú ľudia zo znamenia Byvola, pokladá ich za silné a spoľahlivé osobnosti, ktoré navyše vedia oceniť oddanosť, ktorú im ponúka. Rovnako príťažliví sú pre Potkana mocní z roku Draka. Hada tiež pokladá za príťažlivého a inteligentného, môže s ním uzavrieť i výhodné manželstvo. Potkan vždy podľahne čaru neodolateľnej Opice, fascinuje ho jej sila a brilantnosť. Schvaľuje spôsob, ako bystrá Opica vybavuje veci, Opica je zas nadšená, keď zistí, aký je Potkan svojím spôsobom prefíkaný. Tiger, Pes, Prasa alebo iný Potkan sa s ním dohodnú bez problémov. Ľahko sa však dostane do konfliktov s osobami narodenými v znamení Koňa. Kôň je pre Potkana so sklonmi k spolčovaniu priveľmi nezávislý a rozmarný. l to by bolo nerozumné, keby vstupoval do manželského zväzku s Kohútom. Kohút, neohrozený rojko, by praktického Potkana ustavične rozčuľoval. Manželstvo s Kozou je takisto problematické - zhovievavá Koza by pravdepodobne premárnila Potkanov ťažko nadobudnuté úspory.

Potkan - dieťa

Dieťa narodené v roku Potkana je milé a milujúce. Niekedy azda pôsobí placho, no vnútorne je jednoznačne sebavedomé. Často sa utieka k plaču, aby si získalo viac pozornosti, a zväčša prilipne k niekomu, s kým sa stotožňuje. Hoci sa správa milo, k rodičom i k priateľom má vlastnícky vzťah a žiarli na každého, komu venujú pozornosť. Hovoriť začína skoro. Rado papká (stačí spomenúť jeho obľúbené jedlo, a hneď sa mu zlepší nálada) a skoro začne prejavovať záujem o varenie a iné domáce práce. Pretože je citovo založené a rado city prejavuje, neznáša samotu. Obľubuje skupinové hry, vie sa sústrediť na detailnú prácu a ľahko nadväzuje priateľstvá. Môžete sa spoľahnúť, že si bude udržiavať veci v poriadku alebo aspoň vedieť, kam ich položilo. Malý Potkan začne prejavovať svoju vypočítavú povahu veľmi skoro. Domáha sa, aby dostal väčšiu polovicu jablka a presne toľko cukríkov ako starší brat (podľa možnosti i viac, ale rozhodne nie menej). Ťažko ho oklamete, nech ide o čokoľvek. Učí sa rýchlo a žiadny podfuk mu neujde. Pravidelne si kontroluje svoj majetok, takže sa nepokúšajte vyhodiť mu nejakú starú hračku a spoliehať sa, že si to nevšimne. Ak sa s ním o tom chcete vopred poradiť, pripravte sa na tvrdý boj, lebo sebecký Potkaník sa ničoho nevzdá ľahko.  K mladším deťom sa Potkaník správa zväčša starostlivo, v krajnom prípade ich nemilosrdne komanduje. Po správnom povzbudzovaní je v škole veľmi ambiciózny. Dychtivo sa zúčastňuje na všetkom, čo môže uspokojiť jeho prenikavé rozumové schopnosti. Živý Potkaník býva náruživým čitateľom. Zavčasu spozná dôležitosť písaného slova a získa schopnosť dobre sa vyjadrovať. Mnohí z najväčších spisovateľov a historikov sa narodili v roku Potkana.

Potkan a Partneri

Potkan – Potkan

Potkan má ku potkanovi vrúcny vzťah. Potkan vie, čo má od iného potkana očakávať. Problém majú len so svojou zvedavosťou a dôverou v toho druhého.

Potkan – Byvol

Potkan a byvol sú skutočne dobrí partneri. Majú spolu veľmi pokojný nekomplikovaný vzťah. Byvol vytvára potkanovi pocit istoty a bezpečia.

Potkan – Tiger

Potkan a tiger spolu toho veľa nezažijú. Budú mať priemerný vzťah založený na rešpektovaní toho druhého, ale bez vášne a príťažlivosti.

Potkan – Zajac

Vzťah medzi potkan a zajacom nemáva často dlhého trvania. Potkan trvá na plnení povinností, ale zajac ten potrebuje slobodu a voľnosť. Žiadny z dvojice potkan a králik nie je príliš obetavý pre toho druhého.

Potkan – Drak

Tento vzťah je ideálny pre podnikanie. Potkan a drak si navzájom dôverujú a zbytočne sa neobmedzujú. Potkan a drak spolu vytvárajú silný, partnerský vzťah.

Potkan – Had

Potkan a had majú priemerný vzťah môžu dokonca spolu pracovať v jednom zamestnaní, alebo mať spoločné povolanie. Obe znamenie potkan aj had túžia po majetku a sú veľmi nároční.

Potkan – Kôň

Vzťah potkana a koňa je plný konfliktov a rivality. Asi bude najlepšie sa tomuto vzťahu úplne vyhnúť.

Potkan – Ovca

Vzťah potkana a ovce nemá tiež veľkú budúcnosť, majú toho veľmi málo spoločného a určite to nebude stačiť na pokojný a vyrovnaný vzťah.

Potkan – Opica

Potkan a opica spolu vytvárajú skvelú dvojicu. Vzťah potkana a opice je charakterizovaný hlbokým citom a porozumením.

Potkan – Kohút

Potkan a kohút nemajú príliš veľkú nádej na trvalý vzťah. Po dlhšej dobe tu nastávajú problémy zo vzájomnou komunikáciou. Kohút od potkana vyžaduje príliš veľa.

Potkan – Pes

Potkan a pes môže spolu vytvárať skvelé priateľstvo, ale ďalej by to nemalo zájsť. Bližší vzťah ako priateľský môže skončiť vážnymi problémami.

Potkan – Prasa

Potkan a prasa spolu vytvárajú nekomplikované vzťahy plné spoločných záujmov a príťažlivosti.

 

PrihlásenieKto je online

Máme hostí: 10 pripojení

Partneri